Nezaradené

Hit menom industriálny štýl

Jeho prvky sú veľmi výrazné a špecifické. Vedeli ste, že má korene už v 19. storočí? V polovici 18. storočia žili ľudia v malých dedinských komunitách a pracovali v poľnohospodárstve. Začiatkom 20. storočia už väčšina pracovala v mestách. V priebehu 19. storočia teda dochádzalo k urbanizácii. Na okrajoch miest vznikali továrne či haly, ktoré sa postupne rozširovali aj do zbytku mest. A bývanie v industriálnom štýle má práve toto obdobie pripomínať. 

Aké sú teda jeho znaky? 

1. Veľké priestory

Industriálny štýl je najvhodnejší do veľkých, vysokých priestorov, ktoré pripomínajú továrenské priestory. 

2. Betón a tehla

Betón a tehla sú základným stavebným prvkom. Betón je studeným prvkom, zatiaľ čo tehla interiéru dodáva trochu tepla. Jedná sa o dva prvky, ktoré sú štruktúrou odlišné, no napriek tomu sa k sebe hodia. V prípade, že vám situácia neumožňuje zaradiť do interiéru skutočnú tehlu, môžete použiť tapetu v tomto dizajne. Zlou alternatívou nie je ani tapeta pripomínajúca s motívom hrdze. 

3.  Konštrukčné prvky a kov

Konštrukčné prvky industriálny štýl s radosťou priznáva. Či sa jedná o rozvody alebo trubky, ostávajú na očiach. Doplnky, ako batérie, môžu byť tiež v dizajne, ktorý pripomína potrubie. 

 

zdroj: https://unsplash.com

4. Drevo

Nábytok v industriálnom štýle je vytváraný predovšetkým z kovu. Ak ho dopĺňa iný materiál, spravidla je to drevo, ktoré robí priestor viac útulným. Okrem toho má drevo štruktúru, ktorú kov nemá. Tieto dva materiály sa k sebe skvele hodia, bez ohľadu na to, aký druh dreva vyberiete. 

5. Charakteristické osvetlenie 

Pre industriálny štýl je špecifické všetky prvky priznávať a odhaľovať. To platí aj v osvetlení. Buď sa siahne po odhalených žiarovkách bez tienidla, alebo sa využívajú tie skonštruované z kovu. Častokrát bývajú otvorené, čiže ich účel je čisto dizajnový. 

 

zdroj: https://unsplash.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *