Jeho prvky sú veľmi výrazné a špecifické. Vedeli ste, že má korene už v 19. storočí? V polovici 18. storočia žili ľudia v malých dedinských komunitách a pracovali v poľnohospodárstve. Začiatkom 20. storočia už väčšina pracovala v mestách. V priebehu 19. storočia teda dochádzalo k urbanizácii. Na okrajoch miest vznikali továrne či haly, ktoré sa postupne rozširovali aj do zbytku mest. A bývanie v industriálnom štýle má práve toto obdobie pripomínať.
Aké sú teda jeho znaky?
1. Veľké priestory
Industriálny štýl je najvhodnejší do veľkých, vysokých priestorov, ktoré pripomínajú továrenské priestory.
2. Betón a tehla
Betón a tehla sú základným stavebným prvkom. Betón je studeným prvkom, zatiaľ čo tehla interiéru dodáva trochu tepla. Jedná sa o dva prvky, ktoré sú štruktúrou odlišné, no napriek tomu sa k sebe hodia. V prípade, že vám situácia neumožňuje zaradiť do interiéru skutočnú tehlu, môžete použiť tapetu v tomto dizajne. Zlou alternatívou nie je ani tapeta pripomínajúca s motívom hrdze.
3. Konštrukčné prvky a kov
Konštrukčné prvky industriálny štýl s radosťou priznáva. Či sa jedná o rozvody alebo trubky, ostávajú na očiach. Doplnky, ako batérie, môžu byť tiež v dizajne, ktorý pripomína potrubie.
zdroj: https://unsplash.com
4. Drevo
Nábytok v industriálnom štýle je vytváraný predovšetkým z kovu. Ak ho dopĺňa iný materiál, spravidla je to drevo, ktoré robí priestor viac útulným. Okrem toho má drevo štruktúru, ktorú kov nemá. Tieto dva materiály sa k sebe skvele hodia, bez ohľadu na to, aký druh dreva vyberiete.
5. Charakteristické osvetlenie
Pre industriálny štýl je špecifické všetky prvky priznávať a odhaľovať. To platí aj v osvetlení. Buď sa siahne po odhalených žiarovkách bez tienidla, alebo sa využívajú tie skonštruované z kovu. Častokrát bývajú otvorené, čiže ich účel je čisto dizajnový.
zdroj: https://unsplash.com