Nezaradené

Túžite po zmene interiéru? Prinášame 4 tipy, ako postupovať

Jednoducho a efektívne

Vytvoriť zmenu interiéru je neľahká úloha. Či sa jedná o zariaďovanie priestorov nových alebo kompletnú prerábku starých, stojí majiteľ (aj dizajnér) pred dôležitými rozhodnutiami. Ak túžite po novom interiéri, ale neviete si dať rady, ako začať, nevadí. Prinášame vám 4 tipy, po ktorých vám bude hneď jasnejšie, ako začať jednoducho a efektívne.

V prvom rade si treba premyslieť, akú (a či) máte predstavu o novom interiéri. Ujasnite si, v akom štýle majú byť vaše nové priestory. Ak si nie ste istý, či nemáte predstavu o rôznych možných štýloch, nevadí. Google je vždy dobrý pomocník. Sadnite si s rodinou k počítaču, nalejte si dobré vínko a zistite, ku ktorému štýlu vás to tiahne.

Ruka v ruke s vybraným štýlom prichádza na rad aj farebná paleta. Samozrejme, nepíšeme o presnom vzorkovníku (na to sú tu dizajnéri), ale čím presnejšiu predstavu máte, tým presnejšiu ju má aj dizajnér. Studená či teplá paleta radikálne ovplyvní to, ako celý interiér pôsobí, a ako sa v ňom cítite aj vy. Tak si vymedzte dostatok času na premyslenie. 

  Keď máte premyslené, ktorým smerom by ste sa chceli uberať, vymedzte si rozpočet. Bez toho to jednoducho nepôjde. Výška kapitálu je veľakrát smerodajná. Dizajnéri majú radi, keď vedia, s čím môžu pracovať. Aj v prípade nižšieho rozpočtu je možné zariadiť interiér tak, aby bol nie len funkčný, ale aj pútavý. Dizajnér vám už potom poradí, kam treba investovať primárne, a kde sa sá naopak ušetriť. Hlavne si netreba nechávať nič „na potom“.

  Ak je už vaša predstava o novom dizajne na svete, a tiež máte prehľad, koľko si môžete dovoliť investovať, je čas osloviť dizajnéra. Výber toho správneho dizajnéra závisí od štýlu, ktorý je preňho špecifický, no ktorý vás vie zároveň aj usmerniť, alebo vám dobre poradiť. Už uskutočnené projekty vám dajú presný obraz o tom, ako dizajnér pracuje. Zvládnutá spolupráca vám napokon prinesie vaše vysnívané priestory.

  Naše štúdio vytvára nielen návrhy interiérov, ale aj samotnú realizáciu. Na vašich nových priestoroch teda pracujete od úplného začiatku až po koniec.

   Pridaj komentár

   Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *